Grand Off

Wersja:
napisy
Bilet:
5 zł
Data seansu
19 marca 2018, godz. 18:00

Grand Off

Najlepsze niezależne krótkie filmy świata 2017

BUS STORY – najlepsza fabuła

Hiszpania, reż. Jorge Yudice (11 min.)
Jak każdego poranka, bohater obserwuje nieznajomą śpiącą w autobusie. Nigdy z nią nie rozmawiał, ale wie, na którym przystanku wysiada z autobusu. Problem w tym, że dziś ona nie budzi się na czas i zaraz przejedzie swój przystanek. Czy powinien ją obudzić?

THE SERVANTS – najlepsza reżyseria

Francja, Liban, reż. Marwan Khneisser (25 min.)
Grupa beztroskich biesiadników spotyka się w odizolowanej willi na brzegu morza. Przy tej okazji Nabil – który opiekuje się domem, i cała jego rodzina spotykają starego znajomego, groźnego przywódcę grupy. To spotkanie przywołuje brutalne i bolesne wspomnienie.

LE SOUTIEN – GORGE – najlepszy scenariusz

Francja, scenariusz i reż. Laurent Firode (15 min.)
Listopad 2015 roku, rząd prosi obywateli o wywieszenie na balkonach flagi francuskiej w hołdzie ofiarom ataków terrorystycznych.

WATU WOTE – najlepsze zdjęcia

Niemcy, zdjęcia: Felix Striegel, reż. Katja Benrath (22 min.)
Od dekady Kenia byłą celem ataków terrorystycznych Al-Shabaaba. Rośnie atmosfera lęku i wzajemnej nieufności pomiędzy muzułmanami i chrześcijanami. W grudniu 2015 r. muzułmańscy pasażerowie autobusu pokazali, że solidarność może zwyciężyć.

HOW TO SAVE YOUR DARLING – najlepszy montaż

Włochy, montaż i reż. Leopoldo Caggiano (6 min.)
Sztuka życia w parze, czyli o rozwiązywaniu problemów, których żyjąc samotnie się nie ma.

ON TIME – najlepsza aktorka

USA, osoba nominowana: Inger Tudor, reż. Xavier Burgin (8 min.)
Zdesperowana I bezrobotna matka mieszkająca w South Central w Los Angeles, przez wzgląd na swoje dziecko zmuszona jest do podjęcia niebezpiecznej decyzji.

MASTER OF THE CLASS – najlepszy aktor

Francja, osoba nominowana: Sébastien Chassagne, reż. Hakim Zouhani (26 min.)
Berry jest nauczycielem w szkołach klasy robotniczej. Ma nadzieję, że jego praca na zastępstwo wkrótce zmieni się na etat. Ten dzień jest decydujący – po raz pierwszy będzie miał inspekcję z Ministerstwa Edukacji.

NIE SĄDZIĆ – najlepszy dokument

Polska, reż. Paulina Carlucci Sforza (35 min.)
Piotr i Henryk szykują się do obchodów Misterium Męki Pańskiej, w którym grają role Judasza i Jezusa. Wydarzenie religijne staje się tłem do refleksji na temat tragicznych wydarzeń jakie dotknęły Przeworsk, z którego pochodzą. W odważny i uczciwy sposób stają twarzą w twarz z – jak się okazuje – nadal niezabliźnionymi ranami wciąż żywej przeszłości.

A TERRIBLE HULLABALOO – najlepsza animacja

Irlandia, reż. Ben O’Connor (9 min.)
Historia młodego Vinny’ego Byrne’a, 15-letniego chłopaka, który walczy o Irlandię w Powstaniu Wielkanocnym. W wieku 78 latVinny wspomina czasy w otoczeniu wolontariuszy, którzy zabrali go do miasta. Dzięki ręcznie robionej scenografii i lalkom, film relacjonuje z pierwszej ręki unikalne wspomnienia z powstania w Dublinie w 1916 r.

INSIDE THE WARDROBE – najlepsza scenografia

Francja, scenografia: Michel Carmona, reż. Sébastien Carfora (25 min.)
W świecie, w którym powierzchowność jest ważniejsza niż to, co jest w środku, Frank stracił wszystko i obecnie żyje na ulicy. Żeby przeżyć i powrócić do społeczeństwa, może liczyć jedynie na własne umiejętności adaptacji, wyjątkową wyobraźnię, garnitur i swoją szafę…

JA I MÓJ TATA – najlepszy film polski

Polska, reż. Aleksandra Pietrzak (30 min.)
Dawid opiekuje się swoim ojcem Edwardem, który cierpi na pogłębiającą się chorobę Alzhaimera. Syn nareszcie chce poznać ojca i zbliżyć się do niego, co z każdym dniem staje się trudniejsze.