Integracja TY i JA

Bilet:
wstęp wolny
Data seansu
5 września 2018, godz. 18:00

Integracja TY i JA

15. Europejski Festiwal Filmowy "INTEGRACJA TY i JA" Koszalin Mały Festiwal TY i JA 2018

Luis, Luis

Hiszpania (2015)
reż. José Carlos Castaño (11 min.)
Luis to wyjątkowa osoba. Ma w sobie magię, radość, współczucie i umiejętności, które może rozwijać w swoim codziennym życiu oraz na arenie sportowej.

Nie ukryjesz się przed prawdą

(You Can’t Hide From The Truth) Zimbabwe, Wielka Brytania (2016)
reż. Amaru Ardonis Amasi (29 min.)
Muzyczna historia rodziny żyjącej w czasach kryzysu ekonomicznego i politycznego. Chłopiec i jego ojciec próbują wiązać koniec z końcem na ulicach Zimbabwe. Ich relacja zostaje wystawiojna na próbę, gdy ojciec podąża za muzycznymi marzeniami z przeszłości, mogącymi wpłynąć na przyszłość syna.

Oko Minotaura

(The Eye of the Minotaur) Bułgaria (2017)
reż. Borislav Kolev (45 min.)
Denis jest 18-letnim chłopakiem, który pragnie miłości, rodziny oraz sukcesu zawodowego. Urodził się niewidomy, ale nie przeszkadza mu to w osiąganiu celów. Trenuje różne sporty, dużo czyta, wypracował sobie nawet sposób na oglądanie filmów, ale jego największym marzeniem jest zostać rzeźbiarzem.

Zabrudzone róże

(Dirty Roses) Grecja (2016)
reż. Petra Terzi (6 min.)
Film o sile ducha osób z niepełnosprawnością i zarazem uchodźców uciekających przed wojną. Obawa, miłość i wola życia składają się na powiedzenie: „co nas nie zabije to nas wzmocni”.

Dwa światy

(Two Worlds) Polska (2016)
reż. Maciej Adamek (52 min.)
Portret rodziny, w której rodzice są głuchoniemi. 12-letnia Laura jest naszym przewodnikiem po ich życiu. Życiu nietypowym, a zarazem zwyczajnym, jak życie każdej rodziny.

Na szczęście

(Fortunately) Polska (2017)
reż. Piotr Januszkiewicz (23 min.)
Film opowiedziany z perspektywy młodszego brata. Piotr przedstawia Michała i jego perypetie o pogoni za szczęściem i miłością. Michał kocha samochody i szybką jazdę. Nie zwalnia nawet po wypadku, do którego doszło, gdy wracał z pierwszej randki z Agnieszką. Zaraz potem – ku niezadowoleniu rodziców – kupuje kolejne auto, by móc odwiedzać kobietę swoich marzeń. Rozbicie samochodu i spotkanie właściwej osoby, to nie koniec przygody, a dopiero jej początek.

Niebo jest wszędzie niebieskie

(The Sky is Blue Everywhere) Niemcy (2016)
reż. Gina Wenzel (27 min.)
U Marka zdiagnozowano stwardnienie rozsiane. Zrozpaczony, nie wie jaki i kiedy powiedzieć o tym swojej dziewczynie Sophie.